Choroba nowotworowa – liczy się czas

Widzisz niepokojące objawy i zupełnie nie masz pojęcia co może Ci dolegać? To z pewnością oznaka niezwłocznej wizyty u lekarza. Nietypowe dolegliwości mogą być pierwszymi symptomami oznaczającymi chorobę nowotworową, a jak wiadomo im szybciej i trafniej postawiona diagnoza tym większe szanse na pożegnanie się z rakiem.

Gdzie szukać pomocy?

Wszelkie leczenie uprzedzone powinno być wizytą u lekarza rodzinnego, to właśnie on w pierszej kolejności oceni, czy występujące dolegliwości mogą być objawami raka. Zazwyczaj przede wszystkim zleci on wykonanie podstawowych badań, z którymi należne będzie udać się do lekarza onkologa. Następnie onkolog po głębszym rozpoznaniu zleci szereg badań uzupełniających, które jednoznacznie wykluczą bądź potwierdzą wstępną diagnozę o raku. Jak widać cały proces może być czasochłonny, dlatego należy podjąć jak najszybsze kroki na wizytę lekarską, gdy tylko zauważysz niepokojące objawy.

Ostry dyżur onkologiczny – czym jest i kiedy należy z niego skorzystać

Ostry dyżur onkologiczny można określić jako zespół czynności medycznych podejmowanych względem pacjenta z podejrzeniem zaawansowanego nowotworu. Komórki rakowe cechują się nieregularnym wzrostem, dlatego jedynie bezzwłoczna interwencja onkologa może zwiększyć szansę na wygraną z nowotworem. W zależności od rodzaju i umiejscowienia zmian można podjąć się ekspresowej interwencji chirurgicznej bądź silnej chemioterapii dającej pacjentowi szansę na przeżycie. Kontaktu z onkologiem nie należy się obawiać. Choć używane przez niego środki mogą wydać się radykale, to z pewnością mogą one również przynieść zdrowie każdemu zmagającemu się z chorobą nowotworową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *