Czy aktywność fizyczna przeciwdziała rakowi?

Jak powszechnie wiadomo – sport to zdrowie, ale czy to stwierdzenie rzeczywiście przekłada się na rzeczywistość? Oczywiście, że tak. Ruch jest wskazany zawsze i wszędzie i nie należy ograniczać jego ilości. Szereg badań dowodzi, że aktywność fizyczna przyczynia się do cieszenia się zdrowiem przez długie lata, a nawet pozwala na znaczne wyeliminowanie szansy na pojawienie się choroby nowotworowej. Dlaczego aktywność fizyczna jest taka ważna przy profilaktyce rakowej i w jakiej ilości należy zażywać różnego rodzaju sportów, aby ustrzec siebie i bliskich przed podstępną chorobą?

Jaka aktywność fizyczna jest wskazana?

Wiele osób zastanawia się jaka właściwie aktywność fizyczna jest w stanie ustrzec nas przed rakiem? Odpowiedź jest prozaiczna – każda! Nie trzeba być wyczynowym sportowcem i dręczyć się morderczymi treningami na siłowni, aby zachować zdrowie i cieszyć się nim przez długie lata. Zdrową aktywnością fizyczną mogą być nawet długie spacery na świeżym powietrzu bądź porzucenie samochodu na rzecz roweru podczas codziennej komunikacji. Ta forma zalecana jest przede wszystkim osobom wiecznie śpieszącym się, mającym niezliczoną ilość obowiązków na głowie. Taka codzienna dawka zdrowego relaksu podczas wykonywania codziennych czynności uchroniła już niejednego przed drastyczną w skutkach chorobą.

Aktywność fizyczna to podstawowy wróg tłuszczu oraz cukru

Tłuszcz oraz cukier to najbardziej niebezpieczne substancje dla naszego organizmu. Powodują one otyłość brzuszną, która podnosi ryzyko pojawienia się raka w niedalekiej przyszłości. Wzmożony ruch zmusza organizm do korzystania z rezerw energetycznym, a co za tym idzie – spalania tłuszczu, szczególnie z okolic brzucha. Jego zbyt duży nadmiar upośledza funkcjonowanie hormonów wzrostowych, które w wyniku niewłaściwej pracy produkują komórki rakowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *