Czy możemy zachować dobrą kondycję psychiczną walcząc z rakiem?

Pogorszenie stanu zdrowia, nietypowe objawy, wizyta u lekarza, szereg badań, oczekiwanie i diagnoza – to nowotwór. Dla wszystkich wiadomość ta jest ciosem, ale co zrobić, aby przyjąć ją z pożądanym spokojem, dając jednocześnie sobie szansę na skuteczne leczenie?

Po pierwsze należy pamiętać, że rak to nie wyrok

To prawda nowotwory są ciężkimi stanami chorobowymi, których nie należy bagatelizować, ale również nie zawsze oznaczają koniec świata. Większość nowotworów ma charakter niezłośliwy, który daje duże rokowania na cieszenie się życiem jeszcze przez długie lata. To pierwsze przesłanka świadcząca o tym, iż zamiast się załamywać należy podjąć wyzwanie i zacząć walczyć o własne zdrowie. Postęp medycyny, oraz stale poszerzająca się wiedza o nowotworach i przyczynach ich występowania daje lekarzom wiele narzędzi umożliwiających niezwykle skuteczne leczenie. To przede wszystkim powinno poprawiać Twoją kondycję psychiczną i dawać wiarę na długie życie i zdrowie.

Musisz uwierzyć w możliwość wygrania batalii o życie

Szczera wiara w ozdrowienie da dużo siły zarówno Tobie jak i Twoim bliskim. Jeżeli naprawdę uwierzysz w możliwości medycyny i siłę własnej woli, Twój nastrój automatycznie się poprawi, przez co łatwiej będzie Ci przejść przez koszmar leczenia. Dobra kondycja psychiczna poparta jest również silnym wsparciem bliskich, dlatego nie powinieneś się zamykać i dać im szansę na współuczestniczenie w Twojej chorobie. Wzmocni to nie tylko Ciebie, ale i oni będą się mniej zamartwiać Twoim schorzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *