Biały kolor zębów to domena atrakcyjności. Nic więc dziwnego, że celem tak wielu osób jest wybielenie zębów i przywrócenie im naturalnego koloru. Jak tego dokonać? Jak szybko wybielić zęby?

Metod wybielania zębów jest co najmniej kilka. Jedne mniej, inne bardziej skuteczne. Zazwyczaj w parze ze skutecznością idzie cena danego zabiegu. Poniżej przedstawiamy subiektywny ranking sposobów na wybielanie zębów.

 1. Laserowe wybielanie zębów
  Wybielanie zębów przy wykorzystaniu najnowszej technologii, pozwala poprawić kolor płytki o nawet kilka odcieni. Sesja zabiegowa trwa niedłużej niż jedną godzinę. Zabieg wybielania zębów laserem polega na nałożeniu specjalnego żelu z substancją aktywną i następnie naświetlaniu go przez określony czas (w zależności od stosowanej aparatury).
 2. Wybielanie zębów lampą
  Beyond To rozwiązanie podobne do laserowego wybielania zębów, z tymże w tym przypadku wykorzystuje się zimne światło lampy Beyond, a sam zabieg jest znacznie krótszy (jedna sesja trwa 15-20 minut). Efekty zabiegu utrzymują się przez 6-8 miesięcy. Aktualnie zabieg dostępny jest w niemal każdym, lepszym gabinecie stomatologicznym.
 3. Pasty i paski wybielające (specjalistyczne)
  Pasty do zębów o działaniu wybielającym to kosmetyk, który poza higieną jamy ustnej wspomaga również usuwanie plam i zabarwień. Odpowiednikiem past są specjalistyczne paski. System działania jest bardzo podobny i opiera się na tych samych substancjach aktywnych. Rozwiązanie pozwala wybielić zęby o nawet kilka odcieni.
 4. Soda oczyszczona
  Ten kto, choć raz skorzystał z sody oczyszczonej przy myciu zębów, wie jak silne ma ona właściwości. Wygląd zębów poprawia się znacząco, a sama barwa jest lepsza o nawet kilka tonacji (przy regularnym stosowaniu). Sodę oczyszczoną wystarczy nasypać na szczoteczkę do zębów i rozpocząć proces mycia zębów. Nie należy jednak korzystać z tej metody zbyt często. Ten produkt spożywczy wykorzystywany jest przy wybielaniu zębów od dawien, dawna. Niestety, ta domowa receptura, mimo, że jest skuteczna – nie jest zalecana przez dentystów. Wszystko za sprawą tego, że silne właściwości sody oczyszczonej mogą doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.
 5. Sok z cytryny
  Innym domowym sposobem wybielania zębów jest zastosowanie soku z cytrynu. Kwas cytrynowy ma właściwości oczyszczające i wybielające, co pozwala uzyskać optyczny efekt poprawy koloru zębów. Niestety, podobnie jak w przypadku sody – regularne stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa. Wykorzystanie soku z cytryny w pielęgnacji zębów i jamy ustnej jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Mająca właściwości rozjaśniające cytryna stanowi składnik wielu kosmetyków wybielających. Cytrynę wystarczy obrać i rozpocząć konsumpcję, delikatnie przeżuwając. Dla osób o bardziej wrażliwych kubkach smakowych: sok z cytryny rozcieńczaj z wodą i wypłukuj intensywnie buzię. Zabieg można realizować przed każdym myciem zębów.
 6. Truskawki
  Delikatne, małe nasiona znajdujące się na owocach truskawki mają niesamowitą zdolność do czyszczenia zębów z zanieczyszczeń. Truskawka staje się zatem świetnym narzędziem do pielęgnacji włosów. Zabieg pielęgnacyjny jest banalny – wystarczy zjeść kilka truskawek wolno przeżuwając, by oczyścić zęby z zanieczyszczeń w trudno dostępnych miejscach. Niska kaloryczność tego pysznego owoca sprawia, że nie jest ona zagrożeniem dla Twojej wagi.