Spośród wszystkich zabiegów, którymi trudni się medycyna plastyczna – najczęściej realizowanym jest zabieg powiększania biustów. Nie ma w tym nic dziwnego – piersi stanowią jeden z głównych walorów urodowych, dlatego też Panie tak często decydują się na jego korektę.

Czy wiesz, że zdecydowanie najczęstszym rozmiarem biustonoszy kupowanym przez Polki jest miseczka „B”? Dla wielu Pań to znacznie za mało! Dlatego też, decydują się na różnego rodzaju zabiegi poprawiające wielkość, jędrność czy kształt swoich piersi.

Istnieje wiele różnych rozwiązań, które umożliwiają powiększenie biustu. Najlepsze efekty dają zdecydowanie zabiegi medycyny estetycznej, a wśród nich:

  • LIPOMODELING – powiększanie piersi własnym tłuszczem uzyskanym podczas zabiegu liposukcji. To rozwiązanie, które gwarantuje naturalny efekt. Realizuje się je w znieczuleniu częściowym. Jedyną wadą tej metody jest brak możliwości przewidzenia rezultatów, gdyż przyswajalność tkanki tłuszczowej jest w pewnym sensie niemierzalna (może wynieść zarówno 20% jak i 80%).
  • IMPLANTY PIERSIOWE – zabieg wszczepienia implantów piersiowych to metoda, która wykorzystywana jest przez wiele kobiet. Posiada dwie kluczowe zalety, a mianowicie – efekt jest dożywotnio trwały i pacjentka ma pełną dowolność jeśli chodzi o kształt oraz wielkość „nowych” piersi. Metoda ta wymaga znieczulenia kompletnego (pod narkozą).
  • KWAS HIALURONOWY – mało inwazyjne rozwiązanie, które pozwala powiększyć piersi o maksymalnie dwa rozmiary. Zaletą tej metody jest niezwykle krótki czas rekonwalescencji (maksymalnie kilka dni). Niestety – powiększanie kwasem hialuronowym nie jest zbyt trwałe. Zwykle efekty utrzymują się maksymalnie przez 30 miesięcy.

Zabieg powiększania piersi – co musisz wiedzieć?

Decyzja o powiększaniu piersi z całą pewnością nie jest łatwa. Ingerowanie w swoje ciało nienaturalnymi metodami jest czymś czego kobiety wolą unikać, ale czasem po prostu nie mają wyboru. Panie dla bycia piękną potrafią naprawdę wiele poświęcić.

Przede wszystkim, kobieta decydująca się na zabieg powinna być świadoma, iż rezultaty zabiegu mogą odbiegać od oczekiwanych. W dodatku – ból pozabiegowy jest niezwykle silny i nie każda kobieta potrafi go znieść. Stosowanie środków przeciwbólowych jest absolutną koniecznością.

Kolejną ważną kwestią są pieniądze – zabiegi powiększania piersi nie należą do najtańszych. Czy aby na pewno chcesz wydać krocie, by powiększyć swoje piersi?

Ostatnią – najważniejszą wątpliwością, której musisz stawić czoła to fakt, iż nawet przy wyborze najlepszej kliniki istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. Czy dla urody jesteś zdolna ryzykować swoim zdrowiem?

Powiększanie piersi – wybór kliniki

Jeśli już przeszłaś przez wszystkie wyżej postawione pytania i jesteś pewna – chcesz powiększyć swój biust, to teraz czeka Cię niełatwy wybór kliniki.

Pragniemy zaznaczyć, że nigdy nie powinnaś kierować się ceną zabiegu. Ta powinna stanowić sprawę drugo, albo i trzeciorzędną. Oszczędzanie i wybór wątpliwej kliniki może zakończyć się tragicznie.

Wybierając klinikę musisz zweryfikować posiadane certyfikaty oraz dowiedzieć się czy należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków – stanowi to pewną gwarancję. Warto również zaznajomić się z opiniami i recenzjami innych klientek, które przeprowadzały zabiegi w danej klinice (najlepiej o tym samym charakterze, tudzież powiększanie piersi).

Przed zabiegiem zawsze przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem. Szczegółowy wywiad pozwala nie tylko uzyskać wiedzę o samym pacjencie, ale także o lekarzu. To Twój czas na weryfikację kompetencji i określenie, czy aby na pewno lekarz wykazuje odpowiednią troskę i zaangażowanie.

Alternatywa dla zabiegowego powiększania piersi – czy istnieje?

Zabiegi medycyny estetycznej to nie jedyna droga do powiększenia i modelowania biustu. Istnieją również inne rozwiązania. Ich skuteczność jest znacznie mniejsza, ale przy tym nie wymagają tak dużej inwestycji.

Mowa między innymi o preparatach farmakologicznych. Biust można powiększyć stosując preparaty doustnie i miejscowo, które swój skład opierają na: kolagenie, kwasie hialuronowym i fitoestrogenach – roślinnych hormonach.

Ponadto, niekiedy stosuje się również różnego rodzaju zabiegi modelujące (masaże). Rozwiązaniem może być również specjalna dieta. Tu jednak zachodzi ryzyko zwiększenia objętości całego ciała – nie tylko piersi.